Toplam Ziyaretçi: tr | en | Ana Sayfa
  Hakkımızda  
Şahince Otomotiv San. Ve Tic. A.Ş. Bursa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Otomotiv Yan Sanayi kuruluşudur.
1980 yılında küçük işletmelerde talaşlı imalat alanında hizmet üretmeye başlayan Şahin ve Kul aileleri daha sonra 1984 yılında güçlerini birleştirerek Şahinkul ünvanlı aile şirketinin temelini oluşturdular. Ardından otomotiv   ana   sanayilerine   yan   sanayi   olarak
hizmet üretmeye başlayan kuruluş konusunda lider olmayı başardı. Otomotiv sektörünün gösterdiği hızlı büyümeye paralel olarak Şahinkul da hızlı bir büyüme göstermiştir. Mevcut binaları yetersiz gelmeye başlayınca 1995 yılında Demirtaş Organize Sanayi Bölgesinde inşaatı tamamlanan modern fabrikasına taşınırken talaşlı imalatın yanı sıra saç parça şekillendirme ve kalıp imalat bölümünü oluşturdu.
 
 
Dünya'da ve Türkiye'de otomotiv sektörünün gelişimini yakın takip eden kuruluş öngörü paralelinde 2001 yılında Bursa Organize Sanayi Bölgesinde yeni bir fabrika inşa etti. Fabrika inşaatıyla birlikte daha büyük ve komple saç parçalar üretebilmek için büyük tonajlı ve geniş tablalı pres yatırımlarını gerçekleştirdi. Bu bağlamda büyük boyutlu kalıp üretebilmek için kalıp bölümüne son teknoloji ürünü büyük tablalı tezgâhlarla takviye yapmıştır.

Şahin ve Kul aileleri 2005 yılında başlayan ve 2007 yılı sonunda sonuçlanan süreçte yollarını ayırmışlardır. Bu süreç sonunda Şahin ailesi Şahinkul Otomatçılık ünvanını Şahince Otomotiv Sanayi ve Ticaret olarak değiştirerek yoluna devam etmektedir.

Şahince Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. 13.000² kapalı alanı bulunan fabrikasında otomotiv sektörüne yaklaşık 1000 referans üreten en büyük yan sanayi kuruluşlarından biridir. Üretimlerinin bir bölümünü ihraç eden Şahince Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş Bursa ve ülke ekonomisine de ciddi katkıda bulunmaktadır.

Turgut ŞAHİN
Genel Müdür
Organizasyonumuz İstatistikler


Şahince Otomotiv San. ve Tic. A.Ş.
Bursa Organize Sanayi Bölgesi 75. Yıl Bulvarı 3. Sk. No:2 BURSA Tel: +90 224 242 61 00 Faks: +90 224 241 57 74
E Mail: [email protected]
Bilgi Toplumu Hizmetleri  -  Kişisel Verilerin Korunması